czwartek, 27 czerwca 2013

Miriam Dubini, Wiatr: jaskółczy lot - Zapowiedź


Autor: Miriam Dubini
Tytuł: Wiatr - jaskółczy lot
Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: 200
Opis:
TĘSKNIĘ ZA TOBĄ
Wiadomość wyświetliła się na ekranie komórki. Była od Grety. Tylko te trzy słowa, bez podpisu, bez buziek, bez wykrzykników, ale zupełnie wystarczyło, aby serce Anselma wykonało salto. Jego palce natychmiast wystukały odpowiedź.
PRZYJEDŹ
Greta ma wyścigówkę i dom, który zbyt często bywa pusty. Nie lubi mieć z górki, nie znosi szkoły, za to uwielbia pędzić z wiatrem i kocha Anselma. Jest nieuchwytna i zachwycająca jak obłoki na niebie.
Emma jest Holenderką i jeździ na holenderce, sama jest piękna, jej rower już mniej. Mieszka we wspaniałej willi w centrum Rzymu. Ma czwórki z włoskiego, matkę dbającą o pozory i kilka krzywd do wybaczenia.
Lucia ma wielką rodzinę i dziecinny rower w kropki i kwiatki. To Sciagalle go tak dla niej wymalował, piętnastoletni artysta, najbardziej osobliwy z nich wszystkich.
Trzy przyjaciółki razem w jednej klasie i razem w warsztacie Anselma. Odnawiają swoje rowery snując marzenia o tym, co je jeszcze czeka. Anselmo potrafi odczytać przyszłość pisaną światłem na wietrze. Niestety, kiedy jego wzrok napotyka oczy Grety, wszystko rozpływa się w największej tajemnicy świata. To miłość.

Jak Sciagalle, bohater książki, malarz rowerów wymalowałby Twój rower?

”Rower kocha niebo, ponieważ jest ono domem marzeń i wolności. Rower kocha ziemię, ponieważ ona jest drogą i schronieniem. Rower kocha ciszę, ponieważ w niej skrywa się odgłos życia pulsującego w mięśniach. W ciszy zalegającej między niebem a ziemią wszystko ma swój początek, tam w wiecznym zachwycie porusza się rower. A my poruszamy się wraz z nim.”

Wypadało by mieć rower?
Można zacząć i od pomysłu...
myślę i myślę, i wiem już, że Sciagalle
wymalował by mój rower na ...

 BIAŁO 

Barwę, w której inne mają swój koniec albo początek ....,
bo w połączeniu z nią oraz jedną myślą czy jednym szczegółem
wszytko może nabierać zupełnie innego charakteru...

...z czarnym dla niektórych nudy, dla innych pazura,


...z różowym dziewczęcej słodyczy,

...z zielenią odrobiny magii,...z liliowym delikatności,...z pastelami kobiecego piękna,... czy brązem ....?


Wyzwania
Pisz 52

Publikacja i link:
Blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz