czwartek, 20 czerwca 2013

Złodzieje planet, Dan Krokos 33#

Złodzieje Planet - Dan Krokos

"Dwie cywilizacje. Jedna planeta.
I wyścig o to, kto ukradnie ją wcześniej"

Ostatnio miałam przyjemność przeczytania debiutanckiej książki Dana Krokosa, Obca pamięć. Czy i ta książka zdobyła we mnie swojego fana. W końcu jest, tak inna od poprzedniej. Tym razem autor zabiera czytelnika w podróż kosmiczną po naszej galaktyce i o wiele, wiele dalej... na skrawek granicy ludzkiej wyobraźni o kosmosie, życiu śród gwiazd, podboju innych planet... a wszystko to, jak niektórzy twierdzą w tempie światła, ja niestety nie mogę tego potwierdzić, tylko dlatego, że jeszcze nie posiadłam umiejętności czytania w takim tempie. Ale dzieje się oj, dzieje i faktycznie akcja książki pędzi, a krótkie rozdziały  pozwalają czytelnikowi na ekspresowe czytanie.


Mason Stark, dwunastoletni kadet Akademii II ZDK, czyli Ziemskiego Dowództwa Kosmicznego, brat jednego z członków załogi SS "Egipt" komandor podporucznik Susany Stark. Zaprzyjaźniony z Merrin, dziewczynką o fioletowych włosach i spojrzeniu oraz kilkoma innymi kadetami również odbywającymi rutynowy lot na pokładzie statu. Miłośnik robienia kawałów, między innymi synowi pani kapitan, Tomowi. I wszystko było by jak zwykle gdyby nie niespodziewana atak na SS "Egipt" dokonany przez tajemniczych Tremistów. Okazuję się, że z załogi, która pozostała i jest wstanie zapobiec dalszym katastrofalnym wydarzeniom pozostały tylko dzieci, będące kadetami Akademii. Czy podejmą się tego wyzwania w obliczu poznania tajemnicy prawdziwego celu podróży załogi swojego zakatowanego statku?

Zabawnie opowiedziana historia o przyszłości świata. Młodzi bohaterowie w znakomity sposób ukazują walkę jaką potrafią stoczyć ze sobą i całym światem, ba nawet z całym wszechświatem w celu ratowania tego co dla nich ważne, wykazując się przy tym dużą

"pokorą w obliczu chwały".

Czytając tą książkę przypomniał mi się jeden zabawny tekst z serialu Niania, dotyczący dzieci, że "one są groźne jak się zbiją w rój". A jak im to wychodzi w książce? Ja już to wiem, ale nie zdradzę tej tajemnicy, odkrycie jej to wasze zadanie. 

Podobnie jak sam autor, który robi to na początku książki dodam. Podziękowanie za możliwość wyruszenia z nim na tą przygodę. Bawiąc się w czasie czytania zapewne tak samo dobrze jak autor przy jej pisaniu.

A na koniec mam dla Was mały test:
Nie boisz się wysokości i latania?
Nie przerażają cię nieznane cywilizację?
Jesteś ciekawa/y wizji roku 2800?
Lubisz ten dreszczyk emocji okraszony dobrym humorem?
Jesteś ciekawa/y kim są Tremiści czy Rhadgast?
Znasz historie Star Treka, Gwiezdnych wojen i lubisz je?

Jeśli na większość powyższych udzieliłaś/eś odpowiedzi twierdzące to jest to znak, że książkę ta należy niezwłocznie dopisać do listy chce przeczytać!

Autor: Dan Krokos
Tytuł: Złodziej Planet
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Liczba stron: 312
Ocena: 9


To kto już zrobił dopiski?

Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu 
Dradeus Publishing House

Wyzwania
Czytam fantastykę, Tyle, ile mam 2 cm, 52 książek, Pisz 52.


Publikacja i link:
Blog, Lubimyczytac.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz