poniedziałek, 9 września 2013

Wszechświaty, Leonardo Patrignani 45#

Wszechświaty - Leonardo Patrignani

W innym świecie inna ja napisała recenzję książki Wszechświaty, już tydzień temu, ........Jak wiemy nie od dziś istnieje kilka teorii światów równoległych. W obecnie panującej modzie na wampiry, wilkołaki i czarownice jest to ciekawy temat na fabułę i bazę książki. A jak poradził sobie z tym młodziutki debiutant. O tym za chwilę. Jak wiadomo także nie od dziś, nie ocenia się książek po okładce. Ja jednak przywiązuję do tego elementu składowego książek dużą wagę o współgranie z jej charakterem, fabułą czy tytułem. Pisałam również już kilkakrotnie, że książki wydawane przez Wydawnictwo
Dreams mają te wyżej wspomniane okładki tak magiczne, przyciągające wzrok, że ciężko obok nich przejść obojętnie. Po raz kolejny okładka Wszeświaty ma to coś, a nawet więcej. Zabawne i zaskakujące coś więcej. 


Alex nastolatek mieszkający w Mediolanie, kapitan szkolnej drużyny, którego raz na jakiś czas dręczą niewyjaśnione omdlenia....

Jenny nastolatka z Melbourne, ....

I tu zachodzi seria pytań: Czy tych dwoje coś łączy?, A jeśli tak to co to jest?, I od jak dawna łączy? Czy kiedykolwiek się spotkali a może dopiero spotkają? I co potem?

Potem wystarczy przeczytać książkę i dowiedzieć się jakie są odpowiedzi na powyższe pytania, na prawdę warto to zrobić ciekawie opisana fabuła, dobrze zarysowani bohaterowie, po za wieloświatowymi problemami znakomicie potrafią ukazać także trudy i problemy codzienności zwykłych nastolatków. Kolejny młody debiutant i świeże spojrzenie na ukazanie fantastycznego świata spełnia swoje zadanie pozostawiając po sobie miłe wspomnienie oraz niedosyt :)

Autor: Leonardo, Patrignani
Tytuł: Wszeświaty
Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: 272
Ocena: 9

... a inna ma ją zapewne do przeczytania 

dopiero w planach :) Kto z Was też tak ma?

Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu Dreams


Wyzwania:
 Czytam fantastykę, Tyle, ile mam 3 cm, 52 książki,  Pisz 52.

Publikacja i link:
Blog, Lubimyczytac.pl

3 komentarze:

  1. Była ciekawa i uważam, że pmysł znakomity! Ale czegoś mi zabrakło - niedosyt miałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam, ale zachęciłaś mnie, więc jeżeli będę miała okazję, to z przyjemnością ją poznam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kupiłam ją niedawno, pisałam o tym nawet w poście ;) Nie mogę się doczekać żeby się za nią zabrać, niestety nie mam zbytnio czasu i za dużo lektur do przeczytania. :( Ale ty jeszcze bardziej mnie zachęciłaś, chyba będzie następna na mojej liście TBR ;P Zapraszam do siebie :)

    OdpowiedzUsuń