czwartek, 12 grudnia 2013

Dziewięć Żyć Chloe King - Upadła, Liz Braswell 47

Dziewięć żyć Chloe King. Upadła - Liz Braswell

Co może spotkać nastolatkę?

Z własnego doświadczenia wiem, że bycie nastolatką nie jest łatwe. Konieczność chodzenie do szkoły w momencie kiedy chciałoby się pójść gdzie indziej. Chłopcy, ten jest przystojny, ten dowcipny, a ten taki uprzejmy. To, który będzie ten naj...? O i do tego jeszcze rodzice. Koszmar, pech, i inne nieszczęścia. Tak w dużym skrócie  wygląda codzienność przeciętnej nastolatki, tak też wyglądało życie Chloe do chwili. 


W przed dzień jej szesnastych urodzin Chloe wraz z dwójką przyjaciół zamiast do szkoły wybierają się właśnie na wagary by świętować wspólnie z jubilatką. Na miejsce świętowania wybierają Coit Tower z przepiękną panoramą na San Francisco.


I wszystko skończyłoby się dobrze gdyby nie wypadek, który otwiera przed Chloe serię tajemnic do wyjaśnienia, przewracając jej życie o sto osiemdziesiąt stopni. Teraz poza zwykłymi problemami czeka ją dodatkowo konieczność poukładania swojego życia i jego hierarchii na nowo. Czy znajdzie się ktoś kto jej w tym pomoże?

Upadła i teraz musi się podnieść, czy da radę?

Książka napisana ciekawie, czytelnik stopniowo wraz z główną bohaterką odkrywa wszystko to co na dany moment jest potrzebne i jemu, i Chloe. Taka konstrukcja wciąga i sprawia, że trudno oderwać się od książki. Kolejnym w moim odczuciu plusem jest brak przewidywalności, co czasem w książkach o takiej tematyce się zdarza. Jednak nie Liz Braswell, podaje tropy, podsuwa rozwiązania po czym zaskakuje, podając kolejne tropy. Plusem jest także  zachęcająca okładka, w moim ulubionym stylu prostoty owianej nutką tajemnicy (niestety okładka drugiej część Uprowadzona traci trochę na atrakcyjności). 

W moim odczuciu jedynym minusem jest to, że co jak co, ale tego się nie robi czytelnikowi. Skończyć książkę w najciekawszym momencie fabuły, to jak spot reklamowy w czasie filmu w środku walki bohaterów na ten przykład. Jestem zdania, że  nie godzi się tak torturować czytelników, ja chce część drugą mimo okładki.

Autor: Liz Braswell
Tytuł: Dziewięć Żyć Chloe King - Upadła
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 300
Ocena: 8
Wyzwania:
 Czytam fantastykę, Tyle, ile mam 2,4 cm, 52 książki,  Pisz 52.

Publikacja i link:
Blog, Lubimyczytac.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz