środa, 11 grudnia 2013

Pomysł na prezent dzieci 5 -10 - 15 lat

Dla trochę starszych milusińskich ogrom tytułów jest tak wielki. Od starych i dobrze sprawdzonych przez rozliczne grono wielu pokoleń czytelników książki znanych i lubianych autorów czy pojedyncze tytuły.


5 - 10 -  15
książki do bajek Disneya

Choć trochę oklepane dobrze sprawdzą się baśnie Braci Grimm czy Andersena. Astrid Lindgren i na przykład Dzieci z z Bullerbyn to połączenie przyjemnego z pożytecznym tak jak wybór Anii z Zielonego Wzgórza Lucy  Maud Montgomery (lektury szkolne). Frances Hodgson Burnett i jej Mała Księżniczka oraz Tajemniczym Ogrodzie, też jest dobrym wyborem, bo piękne wydanie ucieszy nie jedną małą dziewczynkę. 

 


Młodszym czytelniczką może spodobać się także spotkanie z Martynką


Z nowszych dla starszych dziewczynek polecam
Chłopcom może się za to spodobać Mikołajek René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, lub dla jego fanów poleciłabym wydane w tym roku książki Oliviera Uschmanna o przygodach FinnaAch, jest też świetna polska Małgorzata Musierowicz


Dla młodych fanów fantastyki, przygód Pottera czy Opowieści z Narnii śmiało mogę polecić zapoznanie z serią o innym młodym czarodzieju Septimus Heap - pierwsza część serii to Zakazana Magia.
 
Dla miłośników przygody warto rozważyć zakup jednej z części Kronik Archeo Agnieszki Stelmaszyk


A WY co dopisalibyście do tej listy?

Publikacja i link:
Blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz