wtorek, 11 lutego 2014

Poza czasem, Alexandra Monir 9 (57)#


Poza czasem - Alexandra Monir

Na wszystko przychodzi odpowiedni czas...?

Fantastyka, mój ulubiony gatunek, który porusza wiele aspektów wyobraźni i zjawisk nie do końca człowiekowi znanych owianych tajemnicą, legendą czy po prostu nie wyjaśnionych będących tylko przypuszczeniem, że tak zdarzyć się mogło. Jednym z takich tematów jest zagadnienie podróży w czasie. Do tej pory wśród wielu fantastycznych tomów, które czytałam raz trafiłam na serie książek której fabuła toczyła się właśnie w temacie takich podróży. Kiedy tylko dowiedziałam się o Poza czasem od razu się nią zainteresowałam poznanie innej historii o takich podróżach, do tego sądząc po okładce lekka i dziewczęca. To ja poproszę bardzo chętnie. 


Michele Windsor wychowywaną przez matkę, opuszczoną przez ojca. Spotyka coś czego przewidzieć się nie dało a skutkiem tego jest całkowita zmiana dotychczasowego życia łącznie z przeprowadzką do Nowego Jorku, gdzie mieszkają jej dziadkowie, których dopiero będzie musiała poznać. I to nie koniec ale dopiero początek rodzinnych tajemnic do wyjaśnienia. Z tym, że niektóre przyjdzie jej rozwiązać w trochę innych okolicznościach ... czasowych. 

Autorka Alexandra Monir wokalistka, kompozytorka za sprawą książki w roli debiutującej pisarki. Przynosi czytelnika w zupełnie inny świat. A raczej różne oblicza tego samego świata... wszak mamy tu różne wydarzenia i historie na przestrzeni lat począwszy od 1910 roku po czasy współczesne. Pani Monir używa prostego języka do opisania fabuły i bohaterów, ci zaś są barwni i konkretni mają swoje problemy, uczucia co umożliwia czytelnikom lepiej wczuć się w toczące, się w książce wydarzenia. Mnie urzekła w kilku momentach bardzo mocno i jeszcze kilka dni po przeczytaniu byłam myślami w jej świecie. Odwiedziłam także stronę autorki i poznałam... a zresztą sami zajrzyjcie

Podsumowanie 

Plusy

- Autorka, zna się na muzyce i sprawnie wykorzystuje tą wiedzę wplatając w wydarzenia muzyczne rytmy minionych epok, dzięki czemu stają się one jeszcze bardziej autentyczne,
- Sprawdzona już przez dwie czytelniczki, książkę czyta się w bardzo szybkim jedno dniowym tempie,
- Książka ta mi (25+) się spodobała,  tak się nią zachwyciłam, aż zaciekawiło to moją mamę i też przeczytała z zadowoleniem (50+), czyli dowód na to, że to pozycja dla czytelnika w różnym wieku. 

Minusy

- Ja chce do XIX wieku :)

Jednym zdaniem 

Współczesna bajka, dla kobiet małych i dużych w różnym wieku, a może nawet z rożnych wieków.

Cytat wart zapamiętania

"Czuła się, jakby skakała na główkę w otchłań papierowych kartek."
A ja czytając książkę stopniowo i powoli również zatapiałam się w otchłań jej zdarzeń. 


Autor: Alexandra Monir
Tytuł: Poza czasem
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 320
Ocena: 8
Szybkość czytania: 1 dzień

Za możliwość przeczytania książki dziękuje Wydawnictwu Jaguar


Wyzwania:
Ma dar, ma moc, Czytam fantastykę, Rekord 2014, Tyle ile ma...2 cm

Publikacja i link:
Blog, Lubimyczytac.pl, Granice.pl, Fan page, Google +

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz